Kurtyny na drzwi i ich zastosowanie


Kurtyna na drzwi ma zastosowanie w wielu przypadkach. Często stosowana jest do garażu, kotłowni czy magazynu. Izolacja termiczna pomiędzy zimnymi, często nieogrzewanymi pomieszczeniami, a częścią mieszkalną, jest nieodzowna w takich przypadkach. Odpowiednio dobrany materiał izolacyjny to bardzo skuteczna i trwała izolacja termiczna.

Jaki materiał jest wykorzystywany do produkcji kurtyn do drzwi? Jest to folia PCV, która charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Kurtyny paskowe idealnie pasują do wykorzystania w garażu czy w wiatrołapach. Są one niezmiernie pomocne, aby utrzymać ciepło na odpowiednim poziomie i skutecznie izolować zimne powietrze.

Grubość pasów PCV wynosi 2 mm i wydaje się to niewielka wartość, ale możemy być pewni, że pomieszczenie izolowane przed zimnem zachowa swoją temperaturę ciepła. Drzwi przesuwne trzeba otwierać, przez kurtyny można bardzo łatwo i swobodnie przechodzić.

Kurtyny PCV to szczególnie tani sposób zabezpieczenia pomieszczeń, zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i usługowych, przed utratą zimnego, a także ciepłego powietrza, a także chroniąc przed przeciągami czy kurzem. Dodatkową funkcja jest ochrona przed hałasem i jest to niewątpliwie ciekawa opcja.

Pasy montowane są na zakładkę i dlatego są idealnym izolatorem temperatury powietrza w pomieszczeniu. Są o wiele tańsze niż drzwi przesuwowe oraz łatwiejsze w użyciu, a skuteczność zachwala wielu przedsiębiorców, używających tych kurtyn w swoich firmach przemysłowych, a także warsztatach. Kurtyny drzwiowe są skonstruowane z folii standardowej . a różnorodność folii pod względem kolorystyki, przezroczystości, jak i rozmiarów daje nam pole do popisu podczas wyboru i to tylko od nas oraz wystroju pomieszczenia zależy, co wybierzemy. Niemniej jedna kurtyny PCV to dobry wybór i bardzo skuteczny izolator ciepła w pomieszczeniach, a zarazem chroniący przed hałasem oraz kurzem, co bardzo przydaje się, kiedy ktoś posiada warsztat samochodowy na parterze domu jednorodzinnego.

Kurtyna na drzwi: https://ekranypcv.pl/