Kurtyny plandekowe, kurtyny pcv


Kurtyny plandekowe to przegrody wykonane z elastycznej folii PCV, które charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz tym, że są lekkie. Takie kurtyny są odporne na działanie wiatru, promieniowania UV, czy wilgoci. Ich zastosowanie sprawdzi się więc zarówno w środku w budynku, jak i na zewnątrz. Przegrody plandekowe są odporne na większość środków chemicznych, dzięki czemu sprawdzą się praktycznie wszędzie. Dodatkowym atutem jest fakt, że można je wyprodukować na wymiar, jaki jest nam potrzebny.
Szybkość montażu oraz waga kurtyny PCV sprawia, że znajduje ona swoje zastosowanie od lat w budownictwie przemysłowym. Taka osłona chroni nas przed kurzem, deszczem, a nawet przed zanieczyszczeniami.
Na takie rozwiązanie decydują się nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne. Często montuje się je w altanach ogrodniczych jako ściany. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ kiedy pogoda na to pozwala, można je zwinąć i w pełni cieszyć się słońcem. Takie kurtyny mają różne kolory, więc możemy sobie je dopasować do swoich gustów, dodatkowo można je połączyć z folią przezroczystą, dzięki czemu zyskujemy naturalne oświetlenie pomieszczenia. Należy zauważyć, że okna wykonane z takiej folii mają współczynnik przepuszczalności światła porównywalny do okna wykonanego ze szkła.
Kurtyny plandekowe są bardzo oszczędnym zastosowaniem, co nie umniejsza ich zalet. Tanim kosztem, możemy zaoszczędzić na przykład na energii cieplej do ogrzania danego obiektu. Można je zwijać, rozwijać i przenosić w inne miejsce, co jest bardzo wygodne. Takie kurtyny pcv chronią nawet przed rozprzestrzenieniem się ognia w razie pożaru. Można je kupić przez internet w podanym rozmiarze lub też kupić na zamówienie taki rozmiar, jaki akurat jest nam potrzebny.
Jak widać, znajdują one zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w domach prywatnych. Są świetnym rozwiązaniem, a łączenie kolorów z przezroczystą folią jest dodatkowym bardzo dużym atutem. Jeśli więc ktoś szuka tańszego rozwiązania na ściankę, która ochroni przez warunkami atmosferycznymi, jest to idealne rozwiązanie.

Dodatkowe informacje: izolacyjnie.pl