Leczenie ortodontyczne


Zdrowy i zadbany uśmiech to podstawa w dzisiejszych czasach. Nie zawsze jednak zęby z natury są idealne proste. Dlatego tak ważne jest, aby przyjrzeć się temu od najmłodszych lat i szybko rozpocząć leczenie u dziecka. Rola rodziców w tym procesie jest zatem bardzo istotna. Rozpoczęcie leczenia w starszym wieku powoduje konieczność wykorzystania innych metod i wymaga z reguły więcej czasu.
Konsultacja ortodontyczna to pierwszy krok, jaki należy wykonać. ortodonta dziecięcy Poznań obejrzy stan naszego uzębienia i wyznaczy sposób leczenia. Czasami, przy niewielkich wadach zgryzu wystarczy aparat ściągany, nakładany tylko na noc i/lub kilka godzin w ciągu dnia. Jest on z reguły dużo tańszy niż aparat stały. W przypadku większych wad uzębienia konieczne jest zastosowanie aparatu stałego. Leczenie takim aparatem trwa od roku do kilku lat. Tego typu aparat na zęby jest niestety dużo droższym rozwiązaniem, jednak znacznie bardziej skutecznym. Taki aparat jest w stanie naprawić naprawdę mocne wady zgryzu.
Ortodoncja w ciągu ostatnich lat zrobiła duży krok do przodu. Istnieją już w tym momencie aparaty stałe o takiej konstrukcji, która sprawia, że jest niemal niewidoczny. Względy estetyczne nie stanowią wiec już dziś problemu.