Pozwól sobie być piękniejszą


Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, rosnącą jakością życia obywateli rozwiniętych krajów, daje się zaobserwować rozkwit popytu na coraz to nowe usługi. Jedną z odnóg tego nowego rynku usług jest medycyna estetyczna. Oferuje ona różnego rodzaju zabiegi: powiększenie piersi, depilację, liposukcję a także powiększanie ust. Przyjrzyjmy się temu ostatniemu zagadnieniu.
Zabieg wykonuje się w celu powiększenia ust lub usunięciu asymetrii warg, jednak można go wykonać także po to, aby zniwelować efekty starzenia np. zaniku czerwieni warg, zwiotczenia skóry, opadania kącików ust, pojawienia się zmarszczek.
Jeśli na zabieg powiększenia decyduje się osoba o bardzo małych ustach, a chce mieć duże, to musi ona się liczyć z tym, że zabieg trzeba będzie wykonywać etapami.
Należy dążyć do tego, by usta wyglądały naturalnie. Górna warga powinna stanowić około 1/3 wysokości ust; wargi o równej wielkości wyglądały by karykaturalnie.
Zabieg wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego. Nawilża on bardzo dobrze, jedna cząsteczka kwasu wiąże 250 cząsteczek wody. Preparat doskonale integruje się z tkankami, w związku z tym jest niewyczuwalny na co dzień. Po zaaplikowaniu, efekty utrzymują się przez 6-12 miesięcy w zależności od stylu życia.
Wiele kobiet wzdraga się na myśl o takiej ingerencji w strefę cielesną w celu estetycznym. Czy słusznie? Jest to metoda bardzo mało inwazyjna, wystarczy ukłucie, a efekty są bardzo korzystne. Dodatkowo, zabieg można wykonać ze znieczuleniem, przy pomocy specjalnego kremu tak, że nie jest to ani trochę bolesne.